Srpen 2009

(Pondělí,31.8.09) Spátki do školi

31. srpna 2009 v 21:54 | hulla :) |  Journal
Poslední den prázdnin a já jsem chtěla dlouho spát, abych to nějak "oslavila". A ono NIC. "Už" na 9 hodin jsem byla nucena navštívit kadeřnictví. Nechtělo se mi tam... Hodinu a půl sedět někde na "elektickém křesle" není nic pro mě. Nicméně nelituju. Joo vypadám jak debil :/ Ne, naštěstí ne.
Jsem spokojená... A to je co říct ( já nikdy nejsem s ničím spokojená :)) Jo vážně se mi to líbí :) Tak jsem si řekla, že se půjdu ukázat své drahé mamince :D Dopadlo to tak, že jsem navštívila 2 drogerie a mám nový lak na nehty, pilníky a tužku na oči. A to vše jen proto, že jsem mamku nemohla najít :D Nakonec jsme se našly a ona řekla, že mám to háro dobré. Jo a to je konec ... :D A kdo chce tuto kravinu číst dál, ať klikne na c.č.)


Korsika 2OO9

29. srpna 2009 v 17:58 | hulla :) |  Photos


Letošní prázdniny jsem měla obrovské štěstí, navštívila jsem totiž nádherný francouzský ostrov ve Středomoří, Korsiku. Na této dvoutýdenní dovolené jsem byla se svou "milovanou" rodinkou a s rodinkou mojí kámošky. Ostrov jsme po pobřeží projeli celý, to znamená, že jsme se neváleli dva týdny v nějakém hotelu a jen tak nezewlili na pláži. ( Ubytovávali jsme se vždycky v kempech, kterých je na Korsice neskutečné množství, přes den jsme obdivovali krásy tamější architektury nebo úžasnou přírodu
a teprve k večeru byl čas na nějaké prachprosté nicnedělání u moře ;))
Na cestu po Korsice jsme zvolili jako dopravní prostředek auto, museli jsme se teda na Korsiku dopravit trajektem ( z Itálie, kde jsme ještě stihli navšívit šikmou věž v Pise). Z trajektu jsme se vylodili v přístavním městě - Bastia a dál jsme pokračovali po západním pobřeží, které členitější, s nejkrásnějšíma plážema a tím pádem je pro turisty zajímavější. ( Taky jsme na západním pobřeží strávili nejvíce času ). Na západním pobřeží jsme si prohlédli města Calvi, Ajaccio, nejkrásnější francouzskou vesnici - Piana, nádherné, nechutně vysoké hory, zálivy, strážní věžě, kterých je na Korsice nespočet, písečné pláže, pláže s bílým pískem, pláže s barvnýma šutrama a šutříčkama. A nejskvělější bylo moře, ve kterém bylo vidět až na dno i v pěti, šesti metrech. Cestu po západním pobřeží jsme zakončili v nejkrásnějším a nejjižnějším městě - Bonifacio, odtud jsme pokračovali po východním pobřeží, kde jsme vystoupali k úžasným vodopádům, kaskádám a také jsme se vykoupali v horských tůňkách. Vyjeli jsme až nad město Bastii, do výběžku Cap Corse, kde jsme se na poslední noc ubytovali v kempu, vykoupali jsme se v moři, kde jsme potkali medúzy, chobotnici a všelijakou mořskou havěť. A poslední den jsme jeli do Bastie, kterou jsme si prošli, a odkud nás trajekt dovezl do Itálie. A teď už ty fotky ( mnou focené, klik na c. č.)

(úterý,18.8.O9) Tento článek není o škole, ale o dělnictvu země české...

18. srpna 2009 v 16:53 | hulla :) |  Journal
Myslím, že máte podobný problém jako já. Milujete prázdniny a netěšíte se do té budovy, které

nevzdělanci říkají "škola". A všichni ( hlavně babičky :)) se vás neustále ptají, jestli se do toho "ústavu" těšíte. :/

U mě toto šílenství začíná už začátkem srpna. Neustále mi někdo připomíná, že za necelý měsíc už budu sedět ve škole. Ta představa :/ A tak to jde pořád a pořád a pořád až do prvního září, kdy se mě všichni ptají, jak bylo první den po prázdninách ve škole. :D

Zrovna dneska jsem šla kolem naší školy, která se stále opravuje. Šel kolem mě jeden vysmátý dělník(takový vyhublý děda :)), se kterým jsme už v minulém šk. roce prohodili pár slov :), a pořád na mě hleďel, tak jsem, jako slušně vychované díťe pozdravila. A z toho vznikl rozhovor - dělník vs. já... :D
"Už vám končí prázdniny co??"
"Ehm...To mi to musíte připomínat??"
"Ale né, to já jen tak. A těšíš se do školy??"
"Ehm..."
":)Šak ty už ideš na jinou školu né??"
"Ale kdeže, ještě rok!!"
"Uáá (smích)"

Inu, radši jsem se rychle rozloučila, protože už to skoro vypadalo, že se se mnou začne bavit o UFO, politice a o tom jak jsou rohlíky drahé...

Mějte se pěkně, nemyslete na školu a vyhýbejte se dělníkům.
hulla :)

Řetězák, aneb s kým máte tu čest ;)

17. srpna 2009 v 13:05 | hulla :) |  hulla :)

Dlouho jsem hledala nějaký řeťezák, který by vám mohl trochu přiblížit kdo jsem. Nejsem si jistá, jestli je tento "ten pravý", ale lepší jsem bohužel nenašla. Snad se bude líbit ;)
(mých odpovědí je celkem 1OO)


1. Jméno:
- ehm...hulla:), akorát mé okolí mě zná pod jménem Hanka :D

2. Přezdívka:
-no přece hulla:)

3. Kolik je hodin?
-tuto otázku považuju za absolutně nepodstatnou, ale když to musí být tak 12:26

4. Narozeniny:
-jako každý "člověk" je mám!! já osobně- 13.8.

5. Jméno tvých rodičů:
-nejsem si jistá důležitostí téhle otázky, stejně tak si nejsem jistá jestli mají mamka i taťka JEDNO STEJNÉ JMÉNO :D (maximálně tak příjmení,ale jméno??) Proboha! Představte si, že by se váš taťka i mamka jmenovali třeba ROBERT!! Oba??

6. V kolika letech tě měli rodiče:
-v kolika jejich letech nebo snad mých?? :D ( 25 a 28 )

7. Kolik měříš:
-řekněme, že 175

8. Tvoje číslo boty:
-na moji nohu čísla neexistují :D ( dětské lyže :D)
-41 u ťamanů i 43 :D ( nemůžu z toho ťamanského číslování bot :))

"Du ju lavmi? jes aj du!"

16. srpna 2009 v 21:17 | hulla :) |  Music

Mňága a žďorpAjlavjů

v pokoji tma
jen žlutý pruh světla nad závěsama
zelený kruh magického oka přes tvoji tvář
nad postelema
někdy se fakt divím
na jak nepravděpodobných místech
se skrývá naděje
chci říct
to co z ní zbývá
v pokoji klid
jen budík tiše krájí vzduch dalšíma vteřinama
zelený kruh magického oka přes tvoji tvář
nad postelema

ajlavju! lav mi tu!
du ju lavmi? jes aj du!
ajlavju! lav mi tu!
du ju lavmi? jes aj du!
někdy se fakt divím

na jak nepravděpodobných místech
se skrývá naděje
chci říct:

ajlavju! lav mi tu!
du ju lavmi? jes aj du!
ajlavju! lav mi tu!
du ju lavmi? jes aj du!

Na začátek

15. srpna 2009 v 21:20 | hulla :) |  Píšu...


Asi deset minut přemýšlím jak začít, přece jenom je
to 1. článek, tak by to mělo nějak vypadat.

Blog jsem si založila dnes, 15.8.2009, na můj svátek. Nejspíš proto, že nudou lezu po zdi,ale taky proto, že jsem to chtěla udělat už dlouho:).

Jméno blogu vzniklo absolutní náhodou. Přemýšlela jsem jak by se mohl jmenovat a nejlepší nápad který mě napadl bylo "yellow cow". A protože jsem si nebyla uplně jistá jak se to píše ( dlouho se učím německy, anglicky krátce ). Tak jsem do seznam.cz/slovník zadala kráva -> anglicky a napsalo me to tam i hullabaloo. Tak na to hledím, protože jsem to nikdy neviděla, kliknu na to a tam význam: rámus, kravál. A protože se mi hullaballoo líbilo, pojmenovala jsem tak i svůj blog. :D to je celá historie.

Chtěla bych psát nejvýce o sobě, o mých názorech, nevšedních i všedních dnech, o tom co mě zajímá a co se mi líbí.

Doufám, že můj blog bude i někdo navštěvovat a že se Vám tu bude líbit.
Toť vše. Hulla :)